Uprawianie roślin na przydomowym ogródku czy też w gospodarstwie rolnym, wiąże się z koniecznością walki zarówno z chorobami, jak i ze szkodnikami roślin i warzyw. W związku z tym, nawożenie pomidorów w sposób odpowiedni i przy użyciu właściwych środków jest szalenie istotne, zatem należy dobrać właściwe nawozy.

Jednym z takich środków są nawozy uniwersalne jaki ma za zadanie walkę z jednym z najbardziej uciążliwych szkodników występujących na pomidorach, a którym są mszyce. Wraz z rozwojem technologii produkcji nawozów sztucznych i zaostrzeniem norm związanych z ochroną środowiska, środki ochrony roślin również rozwinęły się w znaczącym stopniu. Dla przykładu, najlepszej jakości preparaty, zabijają mszyce nie jedynie w czasie samego oprysku, ale również przenika i utrzymuje się w samej roślinie. Przydatne będą także nasiona dla dzieci.

Zapewnia to zabijanie mszyc, jakie po dokonaniu oprysku, dostają się na roślinę, a pijąc soki roślinne przyjmują również sam preparat. Pomysł takie zapewnia ochronę przed mszycami, nawet powyżej trzech tygodni, co ogranicza znacznie nakłady czasu konieczne do pielęgnacji roślin.

W różnych sklepach ogrodniczych znajdziemy wiele skutecznych środków ochrony roślin, dzięki nim można skutecznie zadbać o nasze uprawy. Warto poszukać środków zawierających skuteczne związki chemiczne takie jak terbutylazyna. Środek ten zapobiega wschodowi chwastów, które wschodzą dopiero 6-8 tygodni później. Dzięki czemu kukurydza jak również inne rośliny uprawne mogą wschodzić, bez konkurencji ze strony innych roślin. Obecnie opryski są bardzo dobrze zaprojektowane, można powiedzieć zaprogramowane na różnego rodzaju chwasty, nie przeszkadzają przy wzroście roślin uprawnych. Stosowane są w formie oprysków, granulat rozpuszczamy w odpowiedniej ilości wody. Przed wykonaniem oprysków należy sprawdzić jaką ilość środka należy rozpuścić w jednym litrze wody, Tak powstały roztwór nanoszony jest na uprawy, należy oczywiście dokładnie dozować ilość litrów na hektar.